تاییدیه ارت وزارت کار

مطابق ماده22 آیین نامه حفاظتی تاسیسات الکتریکی کارگاهها (مصوب شورای عالی حفاظت فنی کشور به ریاست وزارت کار )، در کارگاههای مختلف اعم از مسکونی، صنعتی، شخصی و دولتی میبایست به صورت دوره ای و سالیانه تست اتصال زمین و ایمنی توسط کارشناس ذیصلاح انجام شود.

شرکت ایمن گروه ردگاه به عنوان ارائه دهنده خدمات بازرسی تست و بررسی اتصال زمین آمادگی انجام بازرسی سالیانه از کارگاه شما را دارد.

این شرکت با بهره گیری از کارشناسان مجرب و اصول تست و بازرسی منطبق بر استانداردهای روز تا کنون در مجموعه های بزرگ و کوچک خدمات بازرسی و تست اتصال زمین انجام داده است.

مراحل صدور تاییدیه ارت اداره کار:

1-    بازدید و تست اولیه:

در این مرحله کارشناسان ذیصلاح ارت از محل پروژه بازدید کرده و بازرسی اولیه را مطابق آیین نامه حفاظت الکتریکی کارگاهها و دستورالعمل های ارتینگ و همبندی سازمان نظام مهندسی (استانداردها و دستورالعملهای داخلی) و استاندارد های بین المللی انجام میدهند. در این مرحله از چک لیست اتصال زمین مرکز تحقیقات حفاظت فنی و خدمات ایمنی بهداشت کار استفاده میشود.

بازرسی شامل:

·       بررسی سیستم تغذیه الکتریکی پروژه

·       بررسی سیستم ارتینگ و همبندی پروژه

·       بررسی سیستم حفاظت الکتریکی پروژه

·       اندازه گیری ارت (الکترودهای زمین) پروژه

·       تست پیوستگی همبندی های اصلی و اضافی و بازرسی چشمی همبندی ها

چک لیست اتصال زمین مرکز تحقیقات حفاظت فنی و بهداشت کار

2-    گزارش بازدید و اعلام مغایرات

پس از بازرسی اولیه سیستم ارتینگ و همبندی گزارش بازدید تنظیم میگردد. این گزارش شامل گزارش تست های ارت و همبندی انجام شده مطابق آیین نامه های مذکور و اعلام مغایرت های موجود در پروژه میباشد.

نکته: در صورتی که در بازرسی اولیه مغایرتی مشاهده نگردد در همین مرحله تاییدیه ارت اداره کار صادر میگردد و تاییدیه به مرکز تحقیقات حفاظت فنی و خدمات ایمنی و بهداشت کار ارسال میگردد. اعتبار این تاییدیه مطابق ماده 22 آیین نامه به مدت یک سال میباشد.

3-    اصلاح سیستم ارت و همبندی

کارفرما مکلف است گزارش مغایرت ارائه شده از سوی کارشناس ذیصلاح ارت را مطالعه و موارد مطرح شده را برطرف نماید.

شرکت ایمن گروه ردگاه به عنوان طراح، مجری و تولید کننده تجهیزات ارتینگ و همبندی در صورت صلاحدید کارفرما میتواند به عنوان پیمانکار انجام اصلاحات را به عهده گیرد. در غیر این صورت نظارت بر اجرای اصلاحات ارتینگ و همبندی بر عهده شرکت ایمن گروه ردگاه میباشد.

4-    تست و بازرسی مجدد

پس از انجام اصلاحات مطابق مغایراتهای اعلام شده از سوی کارشناس ذیصلاح ، مجدد بازرسی و تست سیستم ارت و همبندی انجام میشود. این مرحله نیز شامل بررسی سیستم توزیع نیرو (سیستم تغذیه) ، سیستم ارتینگ و همبندی و تست چاه ارت (الکترود زمین) میباشد.

5-    صدور تاییدیه ارت اداره کار

در صورتی که در بازرسی مجدد ، محرز شود که مغایرتها برطرف شده اند ، تاییدیه ارت صادر میگردد و تاییدیه به مرکز تحقیقات حفاظت فنی و خدمات ایمنی و بهداشت کار ارسال میگردد. اعتبار این تاییدیه مطابق ماده 22 آیین نامه به مدت یک سال میباشد.

جهت دریافت تاییدیه ارت اداره کار با شرکت ایمن گروه ردگاه تماس حاصل فرمایید.

شرکت ایمن گروه ردگاه به عنوان مجری سیستم های ارتینگ و ساعقه گیر در ایران و تولید کننده و تامین کننده تجهیزات جانبی و تجهیزات سیستم ارت کوبشی یا ارتینگ عمیق همواره یاوری مطمئن در کنار شما و در خدمت صنعت میباشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *